Kitchenaid Gurme Pasta Press

Kitchenaid Gurme Pasta Press

Kitchenaid Gurme Pasta Press

Bu zamana kadar beni en çok heyecanlandıran mutfak aletlerinden biri sevgili dondurma makinemdi; diğeri ise tartışmasız Kitchenaid’in “Gurme Pasta Press” aparatı idi:))) Öyle bir aparat düşünün ki, kendi evinizde, katkı ve koruyucu içermediğinden %100 emin olduğunuz “Penne” lerinizi kusursuz olarak yapmanızı sağlıyor… Bu aparatı ilk kez Youtube’da görmüştüm ve resmen ağzım bir karış açık kalmıştı. Gördüğüm andan itibaren de bir makarna tutkunu olarak bir an önce onu elde etmenin yollarını aramaya başlamıştım. İşte bu yazıyı da benim gibi makarna tutkunları için yazmaya karar verdim:))

Kitchenaid zaten çooook başarılı bir ürün. Sonradan eklenen aparatları ile de gerçekten bir harika.  Evde kıyma çekmekten, sucuk yapmaya, dondurmadan makarnaya kadar herşeyi yapabilirsiniz. Hatta kendinden ısıtmalı bir karıştırma kazanı bile yapmışlar, isterseniz bain-marie olarak kullanın isterseniz çorba pişirin:))) (kitchenaid heat mixing bowl yazıp aratabilirsiniz)

Manuel Makarna Makinesi

Makarna yaparken işinizi fazlası ile kolaylaştıracak tezgah üstü manuel hamur açma ve kesme makineleri bence hem çok basit hem de kullanım açısından çok kolay. Yıllardır aynı makineyi kullanıyorum ve çok memnunum. Harika spagettiler (yassı/normal) yapabilirsiniz. Ancaaaak 🙂 eğer penne vs yapmak istiyorum diyorsanız; işte o zaman bu aparat tam sizlik:)

6 farklı çeşit makarnayı kolaylıkla yapıyor: spaghetti, bucatini, rigatoni, fusilli, large macaroni veya small macaroni :)) Aparat çok yer kaplamıyor ve kendi kesme telini bile düşünmüşler. Size sadece makarna hamurunu yapmak kalıyor. Üstelik spagetti ve benzeri makarnaları saklamak çok zordur, malum; uzun bırakırsanız kırılırlar, toplayıp koyarsanız yapışma ihtimalleri vardır; yani başa bela… Ama penne gibi nazik olmayan makarnaları yapıp, kurutup güzelce poşetleyerek derin dondurucuda aylarca saklayabilirsiniz:))

Gelelim bu aparatı edinmenin yollarına… Malum Türkiye’de Kitchenaid’in basit bir hamur karıştırıcısı bile 200 liraya satılıyor, üstelik bulabilirseniz… Birileri bunun gibi aparatları ithal etmeye kalksaydı herhalde mikserin fiyatına satmaya kalkışırlardı… O nedenle en mantıklı çözüm yurtdışından temin etmek. Ancak yakın zamanda böyle bir imkanınız yoksa ve acilen bu aparatı mutfağınızda istiyorsanız Amerikadan iste imdadınıza yetişiyor. Bu firma bir aracı kuruluş, kayıt oluyorsunuz, size New Jersey’deki depolarının adresini veriyorlar, siparişinizi oluştururken adres olarak onların adreslerini giriyorsunuz ve 2-3 günde paketinizi sizin adınıza teslim alıyorlar. Sonra siz o paketi Türkiyeye kendi adresinize yönlendiriyorsunuz ve 3 günde kapınızda oluyor. Yıllardır hiç sorun yaşamadım, gerçekten çok memnunum, kesinlikle tavsiye ediyorum. Üstelik fiyat olarak UPS veya Fedex’ten uygunlar. Aksesuar olarak geçen her türlü ürün gümrüğe takılmadan size ulaştırılıyor:))

Makarnalar hazır:)

Bu aparatı kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var. Makarna hamuru zaten sert bir hamur ancak yine de daha sert bir hamur yapmanız gerekiyor, aksi halde yapışıyor ve keserken şekli bozuluyor. Bunun dışında kusursuz çalışan harika bir ürün.

Servis ettiğiniz makarnaları sizin yaptığınıza yiyenleri inandırmak istiyorsanız fotoğraf çekip göstermeniz gerekecek:))

Benden söylemesi:))

10

No Responses

Write a response